Професійно-технічне училище №4

м.Бердичева

Слюсар із складання металевих конструкцій; електрозварник ручного 

зварювання

На базі 9 класів. Термін навчання 3 роки

7214 Слюсар із складання металевих конструкцій 3-го розряду

 

Завдання та обов’язки.

Складає вузли металоконструкцій середньої складності під зварювання і клепання за кресленнями і ескізами з застосуванням універсальних пристроїв, а також складає складні вузли металоконструкцій з застосуванням універсально-складальних і спеціальних пристроїв і шаблонів. Підганяє ущільнювальні поверхні. Розмічає місця під установлення простих базових деталей та вузлів металоконструкцій. Складає відповідальні і особливо складні металоконструкції разом зі слюсарем та електрозварником вищої кваліфікації. Править деталі і вузли металоконструкцій середньої складності. Виконує гідравлічні та пневматичні випробування вузлів металоконструкцій середньої складності, які працюють під тиском.

Повинен знати:

способи розмічання місць під установлення базових деталей та вузлів металоконструкцій; конструктивну будову пристроїв, що застосовує під час складання; способи заточування слюсарного інструменту; Державні стандарти на матеріали, які застосовує; допуски, посадки та позначення їх на кресленнях; вимоги до робіт, які виконує; правила роботи з газорізаком та електрозварювальним апаратом; послідовність і способи складання на складальних стелажах та за кондукторами-копірами; сортамент і марки сталей.

Кваліфікаційні вимоги.

Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря із складання металевих конструкцій 2 розряду – не менше 1 року.

7212 Електрозварник ручного зварювання 2-го розряду

 

Завдання та обов’язки.

Прихвачує деталі, вироби і конструкції у всіх просторових положеннях зварного шва. Виконує ручне дугове і плазмове зварювання простих деталей в нижньому і вертикальному положенні зварного шва, наплавляє прості невідповідальні деталі. Готує вироби і вузли під зварювання і зачищає шви після зварювання. Забезпечує захист зворотного боку зварного шва в процесі зварювання в захисному газі. Нагріває вироби і деталі перед зварюванням. Читає прості креслення.

Повинен знати:

основні відомості про будову і принцип дії електрозварювальних машин і апаратів для дугового зварювання змінного і постійного струму, які застосовує в роботі; способи і основні прийоми прихвачування; форми оброблення шва під зварювання; будову балонів, їх колір і правила поводження з ними; основи знань про зварювання в захисному газі і правила  забезпечення захисту під час зварювання; правила обслуговування електрозварювальних апаратів; види зварних з’єднань і швів; підготовку кромок виробів для зварювання; типи обробок та позначення зварних швів на кресленнях; основні властивості електродів, які застосовує, та металу і сплавів, що зварює; призначення і умови застосування контрольно-вимірювальних приладів; причини виникнення дефектів під час зварювання і способи їх запобігання; будову пальників для зварювання електродом, який не плавиться, в захисному газі.

Кваліфікаційні вимоги.

Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.