Професійно-технічне училище №4

м.Бердичева

Кравець; Закрійник

На базі 9 класів. Термін навчання 3 роки
На базі 11 класів, без ЗНО. Термін навчання 1.5 року

 Кравець 2-3 розряду

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Ремонтувати на машинах або вручну тканини та вироби. Виконувати строчки ручних та машинних стібків. Виготовляти вироби постільного, столового асортименту, фартухи, чохли, штори, мішки. З’єднувати деталі швейних виробів машинними строчками різної конфігурації, дублювати дрібні деталі, виконувати штопання. Очищати готові вироби. З’єднувати вручну фурнітуру, ґудзики без обмотування ніжки під час пошиття та ремонту різних виробів. Знімати фурнітуру, оздоблення, хутряні коміри з виробів, пакувати фурнітуру, оздоблення, маркувати за номерами речі в хімічному чищенні та фарбуванні одягу.

Повинен знати: методи та прийоми ремонту, штопки, очищення готових виробів, з’єднання фурнітури, знімання: фурнітури, оздоблення, хутряних комірів; пакування: фурнітури, оздоблення; маркування за номерами речей; технологію виконання всіх видів ручних, машинних та волого-теплових робіт, технічні умови на їх виконання; призначення та принцип роботи устаткування, яке обслуговується.

Приклади робіт

Пошиття постільної білизни (підковдри, простирадла, наволочок тощо), столової білизни (скатертин, серветок тощо), пошиття фартухів різних фасонів, виконання нескладного ремонту одягу (проклеювання, штопання тощо).

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Шити за індивідуальними замовленнями спідниці та брюки без підкладки, шити за індивідуальними замовленнями халати, сукні, блузи нескладної технологічної обробки, а також моделі та зразки, ремонтувати натільну білизну (типу трусів і сорочок), столову та постільну (типу простирадло) білизну, рукавиці з різноманітних матеріалів на машинах або вручну відповідно до паспортів замовлень, державних стандартів, технічних умов і встановленої технології обробки. Обробляти та ремонтувати підкладку, бортову і утеплювальну прокладку та стьобати хутряний крій з прокладкою, обметувати зрізи деталей, петель на спеціальній машині, копіювати лінії, які намітив закрійник, на симетричні деталі різними способами, пришивати ґудзики з обмотуванням ніжки. Розпорювати вироби та чистити деталі, склеювати прямі розриви матеріалу. Виконувати волого-теплову обробку дрібних деталей під час пошиття та ремонту різних виробів, чистити вироби у готовому вигляді. Усувати дрібні неполадки в роботі швейного устаткування, проводити його чищення та змащування.

Повинен знати: асортимент одягу; методи та прийоми пошиття, ремонту та волого-теплової обробки зазначених виробів; технологію обробки, види та властивості матеріалів, що використовуються; будову та правила експлуатації обладнання, що обслуговуються.

Приклади робіт

Виготовлення виробів постільного, столового асортименту, фартухи, чохли, штори, мішки. Пошиття спідниці, штанів, сукні, халату, пошиття блузи,   виконання часткового ремонту середньої складності, пошиття штор.

7435 Закрійник

    4-го розряду

 

  Завдання та обов’язки. Розкроює перед пошиттям та перекроює під час ремонту натільну та постільну білизну, корсетні вироби зі зніманням мірок за силуетними основами лекал, одержаних від моделюючих організацій, вибирає фасони виробів. Приміряє вироби на фігурі замовника, крейдує, підрізує деталі після примірки. Здає готові вироби замовникам, погоджує із замовником характер ремонту натільної білизни, корсетних виробів, виявляє дефекти матеріалів або виробів, принесених для ремонту під керівництвом закрійника вищої кваліфікації.

Повинен знати: основи конструювання та розкрою; технологію розкрою, пошиття та ремонту виробів зазначеного асортименту; сучасний напрям моделювання; призначення та властивості матеріалів, які використовуються.

Приклади робіт      

Розробка конструкцій та розкрій дитячих, жіночих, чоловічих  трусів, панталонів.

Розробка конструкцій та розкрій дитячих, жіночих нічних та чоловічих нижніх сорочок.

Розробка конструкцій та розкрій чоловічих, жіночих та дитячих піжам на основі різного крою рукава та з різних видів матеріалів.

Розробка конструкцій та розкрій нижніх спідниць з різних видів матеріалів та призначення.

Розробка конструкцій та розкрій боді.